Dlaczego tyle osób wyrabia sobie nowe karty kredytowe w 2021 roku?

Trudno jest wyobrazić sobie świat bez kart kredytowych. Ułatwiają one zbudowanie historii kredytowej, pozwalają uzyskać wspaniałe nagrody i cash back przy okazji codziennych zakupów i umożliwiają spłacanie salda przez pewien okres czasu. Ponadto dzięki nowoczesnym zabezpieczeniom nie trzeba się już martwić o ich bezpieczeństwo. Na szczęście dziś można świetną kartę kredytową online o wiele łatwiej niż kiedyś, poprzez proste wyszukiwanie. Wiele kart nie ma nawet rocznych opłat i można zacząć ich używać w kilka minut.

Dlaczego pora jest zacząć używać karty kredytowej

Jeśli robisz zakupy gotówką lub kartą debetową, sporo Cię omija. Korzystanie z karty kredytowej należy do najprostszych sposobów zarobienia sporych nagród podczas robienia codziennych zakupów, niewielkim lub żadnym dodatkowym kosztem.

Istnieją karty kredytowe dające zwrot od 0,3% do 2% od wydatków gotówką lub nagrody przydatne w podróży. Jak długo spłacasz kartę kredytową na czas, nie płacisz żadnych odsetek. Osoby, które dużo wydają, mogą zarobić dosłownie tysiące rocznie w postaci zwrotu gotówki lub darmowych lotów i pobytów w hotelach. Jeśli ktoś wydaje mniej, wciąż może po pewnym czasie uzyskać atrakcyjne nagrody.¹

Nie chodzi zresztą tylko o nagrody. Kupując kartą kredytową, ma się zwykle od 30 do 45 dni na spłacenie salda, bez odsetek. Oprócz tego często buduje się historię kredytową, co w przyszłości, jeśli zajdzie taka potrzeba, pozwoli uzyskać lepiej oprocentowaną pożyczkę. Większość dostawców kart kredytowych oferuje również szereg dodatkowych korzyści, od darmowego ubezpieczenia podróży, przez dostęp do poczekalni na lotnisku, po zniżki u większych sprzedawców detalicznych.²

Wielu ludzi sądzi, że to brzmi zbyt pięknie, żeby było prawdziwe, i musi tu gdzieś być jakiś haczyk. Szczęśliwie nie ma go. To dlatego, że karty kredytowe przynoszą zwrot między innymi poprzez obciążanie sprzedawców za każdą przyjętą przez nich transakcję kartą kredytową. Za każdym razem, gdy kupujesz coś od jakiejś firmy, płaci ona niewielką prowizję od sprzedaży dostawcy karty kredytowej.

Kiedy otrzymujesz nagrody lub inne benefity za płacenie kartą kredytową, po prostu dostajesz część zysku tego dostawcy. Obie strony wygrywają. Niektóre – ale nie wszystkie – firmy udostępniające karty kredytowe pobierają roczną opłatę za korzystanie z karty, lecz najczęściej i tak zdecydowanie się to opłaca.

Prawdą jest, że jeśli nie spłacisz karty kredytowej na czas, narosną na niej spore odsetki. Łatwo tego uniknąć, kupując tylko rzeczy, na które możesz sobie pozwolić, i co miesiąc spłacając zadłużenie w całości.³

Bonusy kart kredytowych

W ostatnich latach coraz więcej banków i dostawców kart kredytowych konkuruje o klientów. W rezultacie wielu dostawców zaczęło oferować bardzo atrakcyjne bonusy za rejestrację. W niektórych przypadkach karty zwykle obciążone roczną opłatą są udostępniane na pierwszy rok za darmo.

Innym razem można uzyskać nagrody za pierwszy tysiąc wydany z użyciem karty. Niektóre karty zapewnią cash back lub bonusy podróżne o wartości setek euro, jeśli w ciągu pierwszych kilku miesięcy od otrzymania karty wyda się nią kilka tysięcy.⁴

Co jest wymagane do wnioskowania o kartę kredytową?

Wnioskowanie o wydanie karty kredytowej zwykle odbywa się w całości online, przez komputer stacjonarny lub urządzenie mobilne, i zajmuje bardzo mało czasu. Chociaż różne firmy mają swoje wymogi, zwykle wystarczy mieć ukończone 18 lat, posiadać jakiś dowód tożsamości i zamieszkiwać kraj, w którym składa się wniosek. W niektórych przypadkach trzeba też mieć określonej wysokości dochód.

Po złożeniu wniosku czasem otrzymuje się natychmiastową decyzję o jego zatwierdzeniu lub odrzuceniu, a niekiedy czeka się dłużej lub konieczne jest uzupełnienie danych lub dokumentów. Prędkość przetwarzania wniosku zależy zarówno od Twojej sytuacji finansowej, jak i zasad przyjętych przez danego dostawcę.

Jak znaleźć oferty kart kredytowych

Znalezienie wyśmienitych ofert kard kredytowych jest proste, ponieważ ich dostawcy starają się, jak mogą, żeby było łatwo na nich trafić. Wystarczy użyć wyszukiwarki internetowej, żeby zobaczyć wiele najatrakcyjniejszych ofert kart kredytowych na rynku i móc je porównać. W krótkim czasie wybierzemy nową kartę kredytową idealnie pasującą do naszych potrzeb.

Czy starasz się o pierwszą kartę kredytową, czy masz ich już kilka, na rynku zawsze znajdzie się nowa godna uwagi oferta. Z pewnością warto rozejrzeć się za nowymi korzystnymi okazjami.

Powiązane tematy (reklamy):
Znajdź oferty kart kredytowych


[1] https://www.forbes.com/sites/catherineschnaubelt/2019/02/15/the-pros-and-cons-of-credit-cards/
[2] https://www.creditkarma.com/credit-cards/i/credit-karma-guide-to-credit-card-perks/
[3] https://www.creditcards.com/credit-card-news/benefits-of-using-credit-cards/
[4] https://www.investopedia.com/articles/pf/10/credit-card-debit-card.asp