Asmeninės paskolos internetu

Dabar galima gauti asmeninę paskolą patogiai sėdint telefone ar kompiuteryje. Yra daugybė galimybių, ir kiekvienas gali pradėti, atlikęs nedidelę paiešką internete.

Būtinybė skolintis pinigų gali būti nemalonus jausmas. Vis dėlto yra galimybių, kurios padės jums atgauti finansinį pagrindą. Jei jums reikia įsigyti didelį pirkinį arba susidūrėte su kritine finansine situacija, asmeninės paskolos ėmimas gali būti protingas sprendimas, padėsiantis padengti jūsų išlaidas. Tik nepamirškite, kad labai svarbu turėti tvirtą jos grąžinimo planą.

Kas yra asmeninė paskola?

Asmeninė paskola – nepaisant to, kad pavadinimas kelia painiavą – yra paskola, kurią teikia bankai, kredito unijos ir internetinės bendrovės žmonėms, kurie anksčiau patikimai grąžindavo skolą.¹ Kiekviena bendrovė ar bankas, teikiantis asmeninę paskolą, turi specifinių reikalavimų, tačiau jei jūsų kredito balas yra geras, yra didelė tikimybė, kad galėsite gauti paskolą. Dauguma asmeninių paskolų yra neužtikrintos, t. y. jei imsite asmeninę paskolą, jums nereikės jos užstatyti savo turtu ar nuosavu turtu.

Asmeninės paskolos privalumai

Neužtikrinta asmeninė paskola turi daug privalumų. Asmeninės paskolos su fiksuotomis mėnesio palūkanomis ir be būtinybės įkeisti turtą, asmeninės paskolos suteikiamos kaip vienkartinė suma. Tačiau palūkanų normos gali būti šiek tiek didesnės, todėl prieš imdami asmeninę paskolą atidžiai patikrinkite tikslią palūkanų normą. Vis dėlto gera asmeninės paskolos pusė, kalbant apie palūkanų normą, yra ta, kad kol gaunate paskolą su fiksuota palūkanų norma, palūkanų norma išliks tokia pati, o ne šokinėjanti, todėl bent jau žinote, ko tikėtis.²

Patikrinkite smulkų tekstą

Prieš imdami asmeninę paskolą turėtumėte atidžiai perskaityti smulkųjį šriftą. Čia rasite konkrečias palūkanų normas ir kitus mokesčius, kuriuos mokėsite. Dažnai į juos įeina vadinamosios paskolos suteikimo išlaidos – tai banko ar institucijos išlaidos, susijusios su paskolos tvarkymu ir patvirtinimu. Taip pat galimi išankstinio mokėjimo mokesčiai. Išankstinio grąžinimo mokesčiai atsiranda tada, kai paskolą grąžinate anksčiau laiko didele vienkartine suma, ir tokiu atveju paskolos teikėjas jums taiko baudinį mokestį. Šį papildomą mokestį jie ima todėl, kad jei paskolą grąžinate anksčiau laiko, tai reiškia, kad jie nebegali rinkti palūkanų.³

Ne kiekviena paskola turi išankstinio grąžinimo mokestį, todėl jo reikėtų atidžiai ieškoti, ypač jei manote, kad galite anksčiau laiko grąžinti paskolą.

Asmeninės paskolos panaudojimas

Galima gauti didelę asmeninę paskolą ir panaudoti ją savo finansams gerokai padidinti. Jei jums šiuo metu reikia grynųjų pinigų arba turite didelį pirkinį – arba turite kokių nors neatidėliotinų išlaidų, pradedant medicininėmis ir baigiant nelaimingu atsitikimu, ištikusiu šeimos narį, bet nenorite mokėti didelių palūkanų už kredito kortelę, asmeninė paskola gali būti puikus būdas pasiskolinti už mažesnę, fiksuotą palūkanų normą ir neskubėti grąžinti pinigų.

Geriausios asmeninės paskolos paieška

Norint rasti geriausią asmeninę paskolą, atitinkančią jūsų poreikius ir biudžetą, reikia pasiteirauti ir pasidomėti internete. Yra daug įstaigų, siūlančių labai gerus asmeninių paskolų pasiūlymus. Šios galimybės apima tiek užtikrintas paskolas, kai paskolą užtikrinate savo turtu ir nuosavybe (užstatu), tiek neužtikrintas paskolas, kai užstato nereikia. Vienas iš užtikrintos paskolos privalumų yra tas, kad ji paprastai bus patvirtinta greičiau, nes dėl jos prisiimate didesnę riziką. Užtikrintoms paskoloms taip pat gali būti taikomos mažesnės palūkanų normos.

Norint pateikti paraišką asmeninei paskolai gauti, jums reikės asmens tapatybės dokumento, kredito istorijos kopijos, banko išrašų ir skolų istorijos bei paaiškinimo, kodėl norite gauti paskolą. Nusineškite juos į banką, kredito uniją arba interneto svetainę, kurioje teikiate paraišką, ir galėsite teikti paraišką asmeninei paskolai gauti.⁴

Puikus būdas pradėti ieškoti asmeninės paskolos – atlikti paiešką internete. Paieška atskleis daugybę skirtingų galimų paskolų teikėjų ir leis jums palyginti skirtingas sąlygas ir palūkanų normas, kad galėtumėte rasti puikią paskolą pagal konkretų scenarijų.


[1] https://www.moneyadviceservice.org.uk/en/articles/personal-loans
[2] https://www.bankrate.com/loans/personal-loans/pros-cons-of-personal-loans/
[3] https://www.business.com/articles/do-understand-the-fine-print-of-your-loan-agreement/
[4] https://www.nerdwallet.com/blog/loans/how-to-apply-for-a-loan/