Získání osobní půjčky on-line

Nyní je možné získat osobní půjčku z pohodlí vašeho telefonu nebo počítače. K dispozici je řada možností a kdokoli může začít tím, že si provede malý on-line průzkum.

V dnešním digitálním světě je nalezení půjčky snazší než kdy dřív. Dny, kdy jste museli jít do nejbližší banky a vyjednávat s obchodním zástupcem, jsou pryč. Namísto toho je tu bezpočet bank a jiných věřitelů on-line, kteří všichni soupeří o klienty. To vytvořilo prostředí s jistými opravdu skvělými půjčkami s rozumnými úrokovými sazbami, snadnými on-line žádostmi a rychlým dodáním financí.

Přestože internet vytvořil řadu snadno přístupných věřitelů, ne všichni jsou ideální. Pořád existují někteří poskytovatelé půjček s velkými skrytými poplatky, vysokými úrokovými sazbami a složitými procesy žádání. Jak rozlišíte dobré od špatného? Tady je několik důležitých věcí, na které je třeba si dát pozor.

Dávejte pozor na skryté poplatky

Jednou z nejdůležitějších věcí, které je při výběru věřitele třeba věnovat pozornost, jsou skryté poplatky. Mnoho věřitelů si například účtuje vysoký poplatek poté, co vám byla půjčka úspěšně schválena. Tyto poplatky se mohou jmenovat různě, například ‚iniciační poplatek’, ‚poplatek za zpracování’, ‚poplatek za schválení’, ‚poplatek za zahájení’ atd. V některých případech se může zdát, že dostáváte od jednoho poskytovatele levnější půjčku, po vysokém iniciačním poplatku se z toho ale vyklube horší nabídka.¹

Někteří věřitelé také mají na půjčku navázány menší poplatky za měsíční správu nebo službu. To je obvykle malý poplatek za službu, který musíte platit po celou dobu trvání půjčky. Přestože tyto poplatky nejsou příliš vysoké, zajisté se mohou nasčítat.

Jen to, že si věřitel účtuje dodatečné poplatky, neznamená, že jde o špatnou společnost. Je prostě důležité na tyto poplatky myslet při porovnávání celkových nákladů u ruzných poskytovatelů.

Úrokové sazby

Další významný faktor je zvážení při žádosti o půjčku je úroková sazba, často známá jako „RPSN“ nebo Roční procentní sazba nákladů. Toto je číslo, které představuje procento úroků, které každý rok zaplatíte ze zůstatku půjčky. Přirozeně platí, že čím nižší je úroková míra nebo RPSN, tím lépe.²

Žádná banka nebo věřitel obvykle nenabízí každému stejnou úrokovou míru. Úroková sazba, kterou dostanete, může záviset na velikosti vybrané půjčky, délce splátkového období půjčky a vaší vlastní finanční historii.

Nižší úrokové sazby jsou obecně nabízeny u největších půjček, nejdelších splátkových obdobích a lidem se skvělou finanční historií. Pokud ale těmto kritériím nevyhovujete, i tak je možné získat důstojnou úrokovou míru. Toto je jen způsob, jak získat tu naprosto nejlepší sazbu.

Proces aplikace

Naštěstí je běžné, že většina věřitelů nabízí žádosti kompletně on-line. Ve většině případů není třeba nikam pro schválení a obdržení půjčky fyzicky chodit. Občas budete muset zaslat nějaké podepsané dokumenty, ale i to se nyní obvykle odehrává digitálně.

Požadavky na žádost o půjčku se nicméně u každého věřitele výrazně liší. Někteří věřitelé budou požadovat minimální příjem a žádnou špatnou finanční historii, zatímco jiní nepřijmou OSVČ nebo důchodce. Jiní věřitelé nebudou mít žádný z těchto požadavků.³

Konkrétní požadované dokumenty se budou lišit také, budete ale potřebovat nějakou formu osobního dokladu, výpis z účtu a/nebo doklad o adrese a někdy i doložení příjmu.

Typy půjček

Je důležité poznamenat, že snadné cesty k získání půjček s mnohem nižšími úrokovými sazbami existují. Například zajištěné úvěry jsou půjčky jištěné nějakou formou zástavy, často nemovitostí nebo autem. Tyto půjčky mívají mnohem nižší úrokové sazby než ty nezajištěné, protože když nemůžete půjčku zaplatit, může věřitel získat vlastnictví zastavené věcí.⁴

Spoustě lidí nebude myšlenka na zajištěný úvěr příjemná, ale pokud vám to nevadí, jde jednoznačně o něco, co byste měli u svého věřitele prověřit. Jde o snadný způsob na mnohem levnější půjčku.

Pokud hledáte přímo půjčku na koupi domu nebo auta, úrokové sazby u těchto úvěrů bývají levnější. To proto, že se většinou jedná o dlouhodobé půjčky často vyžadující zálohu, kterou typicky představuje i auto nebo dům, které si půjčkou pořizujete.⁵

Kde nalézt skvělé věřitele

Nejlepší způsob, jak nalézt skvělého věřitele, je hledat on-line. Nejenže internet poskytuje daleko více možností, dodatečná konkurence tlačí on-line věřitele, aby nabízeli ty nejlepší podmínky, kterých jsou schopni. On-line je také mnohem snazší porovnat různé poskytovatele. V řadě případů dává smysl zažádat u více věřitelů a přijmout toho, který vás schválí s nejlepšími podmínkami a nejnižšími úrokovými mírami.

Jen pamatujte, rozhodující je udělat si vlastní průzkum. Chcete se ujistit, že věřitel, pro kterého se ve finále rozhodnete, má dobré recenze a poskytuje atraktivní úrokové sazby a vstřícné podmínky. Jedním z nejlepších způsobů, jak na této cestě začít, je skrze jednoduché on-line vyhledávání. To vám rychle ukáže některé z hlavních věřitelů ve vaší zemi, abyste mohli zahájit proces nalezení toho nejlepšího pro svoji situaci.[1] https://www.businessinsider.com/personal-finance/what-is-an-origination-fee-the-admin-fee-on-a-loan?r=US&IR=T
[2] https://www.admiral.com/loans/what-is-apr
[3] https://www.finder.com/uk/personal-loan-documents
[4] https://www.thebalance.com/secured-loans-2386169
[5] https://www.finder.com/uk/car-loans-vs-personal-loans